זקוקים להשתלת שיער?

כל אחד הסובל מהתקרחות שואל את עצמו את השאלה: איך נפטרים מזה? המחשבה על השתלת שיער כדרך טיפול נראה כפתרון מיטבי מבין כולם, ואם שומעים בקולן של הפרסומות, אשר מציגות את זה כפתרון נורא פשוט – לבוא לקליניקה ולעבור חוויה מהנה  ובתום הטיפול לחזור הביתה עם שיער מלא ובריא. האמנם? אילו סיבוכים ובעיות יכולות להסתתר "מאחורי הקלעים" של הפרסומות המבטיחות תוצאות עוצרות נשימה?

השתלת שיער זהו תהליך רפואי כירורגי שבמהלכו זקיקי השיער מועברים מאזורים תורמים, בהם יש זקיקים בשפע אל האזורים המתקרחים. בשביל להימנע מסיבוכים המלווים דחיית רקמות, משתמשים בזקיקי שיער של המטופל עצמו בעת ההשתלה.

על-מנת לקבל החלטה שקולה ונבונה, על הפציינט לדעת מהי הדיאגנוזה המדויקת שלו. עליו לדעת מהו הסוג האמיתי של האלופציה או ההתקרחות ממנו הוא סובל, כיוון שקיימים סוגים שונים של נשירת שיער או התקרחות ויש לכך סיבות שונות בין סוגי התקרחות ושוני בשלבי ההתקדמות. ידיעת הדברים הללו תעזור מאוד בקבלת החלטה נכונה .

במידה ויש לכם אלופציה אנדרוגנטית:

כאשר מדובר בפציינט, בין אם זה גבר או אישה עם דיאגנוזה של אלופציה אנדרוגנטית (תהליך רב שנים של הידללות השיער והיעלמותו באיטיות רבה) הכרחי להבין את ההבדלים הקיימים בין נשירת השיער בצורה נשית לבין הנשירה בצורה גברית.

האלופציה האנדרוגנטית הגברית מאופיינת בכך שבאזורים של העורף ובצידי הראש נשאר שיער בריא שאינו מושפע מהנשירה, קרי אזורים תורמים.

כל המעוניין להחזיר לעצמו את השיער המלא שהיה בצעירותו, חייב להבין עובדה פשוטה : הפרוצדורה של השתלת שיער לא תגרום לשיערכם להיות מלא יותר ולא תגרום לעלייה במספר השערות שעל ראשכם, אלא תביא לארגונם מחדש של השערות על-פני שטח הראש , והשיער הנותר יימלא את הקרקפת בצורה אחידה יותר תוך מילוי האזורים הריקים. במילים אחרות, הקרחת תתמלא ותיעלם על חשבון אזורים אחרים, בהם השיער היה "צפוף" יותר. הרופא שיבצע את ההשתלה ימלא את האזורים הריקים משיער באמצעות העברת זקיקי שיער מהאזורים המלאים בשיער תוך הגדלת הרווחים בין הזקיקים וכתוצאה מכך סך צפיפות השיער ביחידת שטח תרד בצורה משמעותית!

כמסקנה, תנאי מוקדם חיוני והכרחי להצלחת הניתוח הוא הימצאות שיער מלא בצפיפות גבוהה באזורים התורמים.

אם וכאשר אישה הסובלת מאלופציה אנדרוגנטית שוקלת את הרעיון של השתלת שיער כטיפול אופציונאלי, עליה להכיר במספר דקויות.

ראשית כל, מעטות הנשים המתאימות לעבור את הפרוצדורה של השתלת שיער כי אצלן, להבדיל מהגברים, השיער נושר בצורת פלומות המפוזרות על-פני כל שטח הראש, מה גם שצפיפותו הולכת ויורדת גם באזורי העורף ובצידי הראש, שהם אזורים תורמי השיער אצל הגברים.

שנית, אותם אזורים תורמים אצל הנשים נחשבים לבלתי יציבים והשיער בהם נתון לסכנת ההידללות בדיוק כמו שאר אזורי הראש. ומכאן הסיכון הגדול כי השיער המושתל לא ייתפס ויידחה על-ידי הגוף ולאחר זמן מה ינשור גם הוא מהאזור המטופל. הרופאים יודעים מזה, כמובן, אך לא תמיד ממהרים להזהיר את המטופלות הנואשות.

נשירה מהסוג הטלוגני:

במידה והפציינט סובל מנשירת שיער מהסוג הטלוגני, חשוב לדעת כי בדרך כלל נשירה זו נגרמת בעקבות בעיה פנימית אחרת בגוף. אם לא מוצאים ולא מטפלים במקור, לא ניתן לעצור את התפשטותה של נשירה הטלוגנית וגם לאחר ההשתלה, השיער ימשיך לנשור. זה מעלה בהרבה את הסיכון לאבד גם את השיערה שהושתלה זה עתה.
כלומר, המהלך הנכון במקרה של נשירה טלוגנית הוא קודם כל לטפל במקור לנשירה משורשו ורק אחר כך לשקול את האפשרות של השתלת שיער.

אלופציה פלומתית:

בדיוק כמו במקרה של נשירה טלוגנית, היווצרותה של אלופציה פלומתית קשורה באופן ישיר לאי-סדירויות ובעיות פיזיות. ולמרות השוני העקרוני בין הסיבות של שתי התופעות (האלופציה הפלומתית נוצרת בעקבות שיבושים במערכת החיסונית של הגוף), השתלת שיער טרם התייצבות המצב הפיסי תהיה חסרת כל תועלת ומשמעות. הרי האזור המועד לפורענות ונשירה יכולה לצוץ במקום אחר או אף במקום המושתל וכל התהליך יחזור חלילה – מה שיכול בקלות להיגמר במעגל קסמים ללא מוצא, כאשר הסיכונים של עוד ועוד השתלות שיער מתחילים להיות ממשיים.

חייבים לקחת בחשבון את כל ההתוויות החד משמעיות נגד השתלת השיער. אסור לבצע את הניתוח בכל לשון של איסור, במידה ו:

1.אין מספיק שיער באזור התורם. ישנה טכניקה של העברת שיער ממקומות אחרים בגוף, אך היא כמעט ולא בשימוש היות ומבנה השערה שונה ממקום למקום בגוף.

2.ישנן מחלות כרוניות, כמו: מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, סכרת תלוית אינסולין ועוד.

3. מחלות של עור הקרקפת.

4.ידוע על רגישות או תגובה אלרגית לחומרי הרדמה.

5.קיים שיבוש בקרישת דם, כמו במחלת ההמופיליה.

6.אובחנו מחלות עור בחלק השעיר של הראש והן נמצאות בשלב ההחרפה.

ובכן, מי כן יכול להיות מיועד להשתלת שיער מוצלחת?

1.פציינטים שסובלים מנשירת שיער בעקבות טראומות למיניהן, כמו: מכאניות, פיזיות או כימיות. הכוונה לטראומות של הראש, כוויות של עור הקרקפת שבגללן צמיחת השיער באזור הפגוע פסקה לחלוטין – במצבים כאלה השתלת שיער היא הטיפול הכי נכון.

2.כל מי שאיבד חלק מהשיער אחרי טיפולים קוסמטיים או ניתוחים פלסטיים כושלים.

3.גברים מעל גיל 30 עם התקרחות אנדרוגנטית, בעלי שיער מלא באזורים התורמים וקרחת מצומצמת בשטחה.

4.נשים עם התקרחות בצורתה הגברית ללא פגיעה בזקיקי השיער של האזורים העורפיים.

אל תמהרו לקבוע את מועד הניתוח. כיום ישנם סוגים שונים ומגוונים של טיפולים בהתקרחות פרט לשיטה הכירורגית. שיקול נוסף, חוץ מהכסף הוא שהניתוח לא מתאים לכולם ולאו דווקא יהיה הדרך הבלעדית לפתור את בעייתכם הספציפית.

למידע נוסף אודות התאמתכם לניתוח השתלת השיער, מהן ההתוויות ואילו נקודות חייבים לקחת בחשבון טרם ההחלטה, פנו למרכז לטיפולי שיער ועור הקרקפת Hair Expert.

אנא השאירו הודעה עם מספר הטלפון שלכם ונציגי המכון יצרו עמכם קשר בהקדם.

Комментарии закрыты.