שיטות להשתלת שיער

כיום הרופאים המנתחים במכונים ובמרכזים הרפואיים משתמשים בשתי שיטות עיקריות של השתלת שיער: שיטת הטלאי (Strip) ושיטה ללא תפרים (FUE).

מהותה של שיטת הטלאי היא שגוזרים תחילה חתיכת עור הנקראת "טלאי תורם" (גראפט) מהאזורים התורמים. את חתיכת העור הגזורה ניתן לחלק לחתיכות קטנות יותר במידת הצורך (מיקרוגראפט) ומשתילים את הגראפט בין השיער הקיים או בפלומה הקרחת.

כשמשתמשים בשיטת ההשתלה ללא תפרים (FUE) שהיא השתלת שיער נקודתית, בעצם מעבירים זקיקי שיער בודדים לשטח הדרוש ללא חתכים בעור הקרקפת. הניתוח מתבצע באמצעות כלים ייחודים תוך שילוב של מכשור אופטי בעל דיוק מירבי. השתלת השיער FUE דורשת מיומנות גבוהה, ניסיון רב דקדקנות אמיתית מצידו של הצוות.

לצערנו, לכל טיפול מסוג שהוא ישנם לא רק יתרונות, אלא גם חסרונות. לא ניתן שלא לשים לב להשפעותיה של השתלת שיער, לכן חייבים להכיר בהם:

1.בדרך כלל, בכל התערבות כירורגית יש אחוז מסוים של אי-ודאות לגבי תוצאותיה. זאת משום שישנם הבדלים אישיים בתהליך השיקום ולכן, למרבה הצער, לא ניתן לדעת ב100% איזו תוצאה תושג בעקבות הניתוח.

2.לאחר השתלת שיער עלולים להישאר גלדים וצלקות מאחר ועור הקרקפת הינו עור דק, כמעט חסר שומן תת עורי.

3.במהלך מספר שבועות בודדים אחרי השתלת השיער, כל השיער שהושתל מתחיל לנשור מטבעו וזה לא מוסיף למראה החיצוני של המטופל. על-מנת שהשיער יתחיל להתחדש ולצמוח שוב, חייבים להמתין לא פחות מארבעה חודשים.

4.חלק מזקיקי השיער המושתלים ימותו, או בזמן ניתוח ההשתלה או מיד אחריו.

5.נשירת השיער בעקבות ההשתלה עלולה לא רק לגרום להתקרחות, אלא גם לחשיפה של הצלקות הנותרות אחרי הניתוח.

6.יש להימנע מפעילות גופנית אקטיבית ועומסים פיזיים למשך כמה שבועות אחרי הניתוח. כמו כן, אין להיחשף לקרינת השמש באזורים, בהם השיער זה עתה הושתל ולא להגיע לשיזוף באותם האזורים.

7.ישנו סיכוי די גבוה לזיהומים ודלקות שלאחר ההשתלה כחלק מהשלכות של כל ניתוח באשר הוא.

8.קו השיער מעל האזור המושתל עלול להתעוות. זה קורה כאשר השיער בטלאי העור מתחיל לצמוח בכיוון הלא נכון או בעקבות שזירה לא מאוזנת של טלאי העור לכל שטח הקרקפת.

9.זמן השיקום וההחלמה המלאים נע בין חצי שנה לשנה ורק בתום התקופה ניתן להעריך את תוצאות ההשתלה ולשקול טיפולים אפשריים נוספים.

10.פעמים רבות הניתוחים להשתלת שיער דורשים תיקונים נוספים וזה כרוך בניתוחים נוספים לצד השקעות כספיות וזמן החלמה נוסף.

 

לפני שמקבלים את ההחלטה על הדרך להחזרת השיער, הגיוני וראוי לפנות לטריכולוג מומחה המועסק במכון הולם ובלתי תלוי למטרות הבאות:

  • לעבור את הבדיקות הדרושות
  • לקבוע את הסוג ואת הצורה של נשירת השיער
  • לקבוע האם קיימות או לא מחלות של עור הקרקפת
  • לקבל ייעוץ פרטני ומותאם אישית על סוגי טיפולים אפשריים
  • במידה והנכם עומדים על רצונכם לעבור השתלת שיער, לוודא שאין התוויות שימנעו מכם לעבור את הניתוח
  • להכין את עור הקרקפת לקראת הניתוח העתידי בשביל למזער ככל האפשר את הסיכונים האפשריים לאחר ההשתלה

 

את כל אלה ניתן לבצע במרכז לטיפולי שיער ועור הקרקפת Hair Expert. השאירו את הודעתכם באתר או צרו קשר טלפוני.

Комментарии закрыты.