טיפולי שיער וקרקפת

סדר פעולות חשוב לא רק בחיי היום-יום, אלא גם כשמדובר בטיפול בתופעות, כגון: נשירת שיער, התקרחות, בעיות קרקפת למיניהן ועוד. השלב הראשון הנחוץ לטיפול הוא האבחנה – לגלות את הסיבה האמיתית שהיא הבסיס לכל התופעות הנ"ל ועוד רבות המתקשרות עם השיער והקרקפת.

עוד לא הומצא ה"מתכון" האוניברסאלי שיהיה יעיל לטיפול הן של סבוראה והן של התקרחות האדם. על-מנת לטפל בצורה יעילה ומוצלחת אחת ולתמיד, יש לראות את תמונת המצב של כל פציינט ופציינט. לפיכך אנו במכון Hair Expert משוכנעים כי אחד הקריטריונים הבסיסיים ביותר לטיפול הוא הגישה הפרטנית. הרופאים הטריכולוגים שלנו מטפלים במגוון רחב של  בעיות שיער וקרקפת בצורה מוצלחת ואמינה בעיקר בזכות ההבנה שרגע לפני שניגשים לטפל – חייבים להכיר בכל הסיבות שהובילו למחלה כזו או אחרת.

טיפול בסבוראה, קשקשת ואקזמה:

  • אבחנה טרום-טיפולית. ראשית כל, הרופא המטפל בודק וחוקר באופן יסודי ביותר את מצבם הנוכחי של השיער והקרקפת של המטופל העתידי. בדיקה כזו עלולה להימשך עד שעה. לאחר קבלת התוצאות, יכול הרופא להסיק על טבעה של כל בעיה ספציפית. במידה ומדובר, למשל, בגורם הורמונאלי (דבר שכיח למדי), יוצע סוג טיפול מסוים. אם הגורם הוא פטרייתי – הטיפול, כמובן, יהיה שונה במהותו. על כן, הצלחת הטיפול תלויה ב90% באבחנה נכונה של הבעיה הקיימת ושלילת גורמים שאינם רלוונטיים וזוהי הסיבה להעמדת אבחון נכון כדבר בסיסי כל כך שאי-אפשר בלעדיו.
  • ליווי רפואי במהלך הטיפול. מיותר לציין שתהליך הטיפול והשיקום של הקרקפת של אדם אינה דורשת אישפוז. הפציינט ממשיך בחייו הרגילים ובעיסוקיו הקודמים תוך הקדשת פרק זמן מסוים לטיפול בבעייתו הנקבע על-ידי הרופא המטפל ולפי התוכנית האישית. את הפרוצדורות ניתן לבצע הן במכון והן בסביבה הביתית כאשר ביקורות תקופתיות ומעקב מתמיד הם חלק חשוב מהצלחת הטיפולים.
  • שמירה על תוצאות הטיפול לאורך זמן. על-אף השגת תוצאות משמעותיות ולרוב מרשימות מאוד במשך הטיפולים, ישנם מקרים רבים בהם הפציינט הפסיק לעקוב אחרי הוראות הרופא או לא קיבל הנחיות הקריטיות לשמירה על התוצאות לאחר תום הטיפול. מנקודת מבט מקצועית, יש לסיים את סדרת הטיפולים במתן הסבר והמלצות ברורות כיצד לשמור על ההישגים גם בעתיד. לפיכך, רופאים טריכולוגים בHair Expert מקדישים תשומת לב לא מבוטלת לשלב מתן ההסברים המפורטים כיצד להמשיך ולהתמיד במצב החדש של השיער ועור הקרקפת.

 

טיפול בהתקרחות וחידוש צמיחת השיער:

 

  • אבחון מצבם של השיער ועור הקרקפת. כפי שצוין בפסקה הקודמת, ראשית כל יש לאבחן בצורה קפדנית ומדויקת מהי תמונת המצב של הבעיה או המחלה איתה פנה המטופל. ככל שמגדילים ראש ומבצעים את ההערכה והאבחנה בדיוק רב יותר, כך הטיפול יהיה יעיל ומהיר יותר. בסוף שלב האבחון הרופא מקבל את כל התוצאות – מה שמאפשר לו לקבוע את סוג ההתקרחות ואת מהות הטיפולים הבאים, הרי בהתאם לסוג ההתקרחות יכולים להינתן צורות טיפול שונות ותרופות שונות גם כן. עלות הטיפול ומשך תקופת הטיפול הינם היבטים ייחודיים לכל אדם ואדם ואין באפשרותו של הרופא לתת מחיר ממוצע, אפילו "בערך". מכך נובע שהטיפול שהומלץ לאחד לאו דווקא מתאים לאחר בשל השוני המהותי בסיבת הטיפול ובתופעות הנלוות שעלולים לאבחן, כלומר בתמונת מצב כוללת.
  • ליווי רפואי במהלך הטיפול. כפי שנאמר לעיל, בHair Expert משוכנעים שהליווי המקצועי חשוב לא פחות מאשר פירוט הטיפול וכמות המפגשים והביקורות. הרי מעקב מתמיד אצל הרופא המטפל מאפשר לבצע שינויים והתאמות "בזמן אמת" – מה שמוביל, בסופו של דבר, לזינוק בשיפור המצב ואולי גם לצמצום זמן הטיפול הכולל.
  • שמירה על תוצאות הטיפול לאורך זמן. כאשר ניגשים לטפל בבעיות התקרחות, יש לזכור כי השמירה על המצב הסופי הינה חשובה בדיוק כמו תהליך הטיפול עצמו. עוד דבר חשוב: ככל שהפציינט יתמיד בביצוע נכון של המלצות הטריכולוג המטפל, יש יותר סיכויים לשמור על שיער בריא ויפה לאורך זמן.

 

לקבלת מידע נוסף אודות שיטות הטיפול ופרטים טכניים אחרים, יש לקבוע מפגש ייעוץ.

בקשה לקביעת מפגש ייעוץ