בעיית הקשקשים בעולמנו המודרניסטי די מזמן עברה מהפך מבעיה רפואית ל"חסרון קוסמטי" בעקבות תלונות הציבור הרבות. יחד עם זאת, המציאות שונה מאוד מדעה רווחת זו ,למרבה הצער קשקשים תמיד מלווים בעיה רצינית יותר של עור הקרקפת.

בנוסף, לעיתים תכופות לנשירת שיער ולבעיית קשקשים יש את אותו המקור. לפיכך, רופאים טריכולוגים מומחים ממלצים בחום כי כשמופיעים קשקשים, יש לגשת למפגש אבחון ולבדוק את העניין לעומק.

חשוב לזכור כלל בסיסי אחד: הקשקשים אף פעם לא מגיעים לבד, אלא הם העדות המוצקה לכך שמשהו השתבש ב"עבודה" התקינה של הגוף כולו.

ברוב המכריע של המקרים הסיבה להופעתם של קשקשים היא הסבוראה. באתר זה ניתן לקרוא יותר לעומק על הסימנים, שיטות האבחון והריפוי של הסוגים העיקריים של מחלה זו.

הסיבה השנייה בשכיחותה להופעתם של קשקשים היא הידבקות בחיידקים מסוג פטרייה שגם הם עלולים להופיע בצמד עם סבוראה. הסיבוך, אותו מביאה הפטרייה הוא נשירת שיער חלקית או במקרים קיצוניים גם התקרחות.

עוד סיבה לקשקשת – מחלת הפסוריאזיס. הסכנה הגדולה שעומדת מאחורי המחלה היא מגוון הסיבוכים שמלווים את המחלה. בין היתר, הפסוריאזיס ניתן לריפוי פחות טוב מהסבוראה ודורש גישה יסודית הרבה יותר בטיפולו. אם מדובר בקשקשים בעקבות פסוריאזיס, חלקי העור המתקלפים יהיו גדולים במיוחד. כמו כן, עור הקרקפת מאופיין בהופעה של אזורים לבנים ומסביבם העור יהיה אדום ומודלק.

על-מנת להגיע לידי אבחנה נכונה ומדויקת, יש להגיע לטריכולוג מומחה בלבד ורק לאחר מציאת מקור הקשקשים הוא ימליץ על טיפול אמין ומומלץ. ניסיונות טיפול עצמי יביאו לשיפור במצב רק במידה והפציינט ניחש את טיבו של מקור הקשקשים בהצלחה.

למרבה הצער, ישנו מכשול העומד בפני טיפול במקור האמיתי של הבעיה והוא פרסומים למיניהם בתקשורת. בעקבות הפרסומות הרבות הציבור מאמין בכך שאין מדובר במחלה של ממש ושמפו ייחודי יפתור את הבעיה לצמיתות. בפועל כל אותם סוגי השמפו נגד קשקשים נותנים פתרון אסטטי זמני בלבד. כמו שהוזכר לעיל, קשקשים הם ביטוי של בעיה עמוקה הרבה יותר ולכן יש לרפא את הבעיה הרפואית העומדת מאחורי הקשקשת. אחרי זה האדם באמת יכול לשכוח מה"פתיתים" המציקים.

יש לציין גם את שיטות המנע לקשקשת. בשביל שהשיער יהיה תמיד בריא וייראה מטופח, חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים ופשוטים.

ראשית, השתמשו רק בתכשירים המיועדים לסוג השיער שלכם שהותאמו במיוחד עבורכם. שנית, השתדלו לחפוף את הראש רק במידת הצורך. אין טעם לחפוף פעמיים ביום ובאותה המידה להמתין שבוע בין חפיפה לחפיפה. מרגישים שהשיער מתחיל להיות מלוכלך – אז תחפפו.

ושלישית, לעולם אל תשתמשו במסרקים, כובעים וקישוטים לשיער למיניהם של אדם אחר.

Комментарии закрыты.